جــــــــــــــــــــــــــــــار

جــــــــــــــــــــــــــــار زدن های یک سایه نشین حسین علیه السلام

جــــــــــــــــــــــــــــــار

جــــــــــــــــــــــــــــار زدن های یک سایه نشین حسین علیه السلام

خـــــــدایـــــــا
مـــرا بـبـخـش
که در کار خـیر
یا جــــــار زدم
یا جـــــــا زدم.
(شهید همت)کپی، تکثیر، انتشـار مطـالب
"به هر شیوه و با هر نـامی"
مــــــــجـــــــــاز اســــــت.

وَیل...

دوشنبه, ۱ آذر ۱۳۹۵، ۰۱:۴۰ ب.ظ

دوباره رسیدیم به مهران!

مهرانی که نام و یادش برای خیلی شیرین و برای خیلی تلخ شاید باشد!!!
یکسال گذشته بود از شبی که ما رد شده بودیم از همین مرز به طرف عشقمان و کم و کاستی ها را هم دیده بودیم
حال پس از یکسال...
چه بگویم؟!
پیشنهادم به دولت این است که حاضر هستم به تنهایی مدیریت شهر مهران تا نقطه صفر مرزی را بدون دریافت هیچ مبلغی قبول کنم!
با همین گروه جهادی که داریم و با مدد دیگرانی که همین الان هم جهادی مشغول هستند در آنجا!!!
میدانید بحث سر چه موضوعی است؟!!
سر این آیه ی قرآن که " ویل للمطففین"!!!
آری، کم فروشی و کم کاری!
شما فکر کردید که کم فروشی فقط برای بقال و میوه فروش است؟!
نه آقا، هر که در هر جا و شغلی که هست میتواند کم کاری کند!
درست مثل مسئولینی که یکسال فرصت دارند، جلسات میگذارند به اسم کمیته و ستاد اربعین با حضور شانصد دستگاه و آخرکار خروجی و عملیاتش به اندازه هیئت گرفتن 5 شب آخر ماه صفر ما نیست!!!!
واقعا خجالت دارد!
غیر از یک فضاسازی که در مرز صورت گرفته بود هیچ اتفاق دیگری نیفتاده بود که آن فضاسازی هم به نظر کار شاقی نبود و یک کار تکراری!!!
یعنی این ستاد اربعین به اندازه حرم قدس رضوی نمیتواند برنامه ریزی کند و یک آشپزخانه با تمام تجهیزات مستقر کند ؟
یعنی به اندازه شهرداری تهران نمیتواند کار کند ؟!
واقعا مانده ام در این همه خلاقیت و برنامه ریزی؟!
کم فروشی که شاخ و دم ندارد؟!!!
اصلا بحث سر این مسائل نیست ، یک اصلی است که میگوید: اگر بخواهند میشود !!!
چرا سپاه میتواند 3 روزه سرویس بهداشتی را در نقطه صفر سمت عراق بزند به آن زیبایی؟!!!
چرا شهر آفتاب یکهو مثل قارچ رشد میکند با این همه پارکینگ و سازه و ....؟!!
یعنی مرز مهران و مهران از شهر آفتاب بزرگتر هست؟!!!
نه آقا، این حرف ها کشک هست ، نمیخواهند کار کنند !!!
چرا ویزای با ترکیه، ارمنستان ، آذربایجان برداشته میشود، و حتی همین الان و جدیدا ایتالیا و یک سری کشورهای اروپایی، ولی تا به عراق میرسد نمیشود و مشکلات امنیتی و...؟!!
نه آقا ، نمی خواهند کار کنند، و الا بنده کارشناس فرهنگی هم می دانم که می شودکار کرد، تازه اعلام هم کردم که آماده ایم هستی خود را فدا کنیم!!!
مثلا یکی از رفقای همراه ما در حال مردن بود، نزد هر اورژانسی میرفتیم میگفت ما برای تصادف اینجاییم ، حالا جالب اینجاست اتوبوس در نقطه ای واقع شده که هیچ تصادفی و حتی حرکتی وجود ندارد و میگوید ما برای تصادف اینجاییم!!!
آقایان تو را به خدا شما برای اربعین زحمت نکشید! بگذارید خود مردم درست کنند، اگر هنر دارید زیر ساخت ها را درست کنید ما بقی رو به خود ما واگذار کنید، کاری میکنیم که همه عین مشهدالرضا رضایت پیدا کنند و به راحتی بروند و بیایند !!!!
همه این گرد و خاک ها برای این بود که رفقا و رزمنده های جنگ نرم، حواستان باشد، کم فروشی نکنیم!!!
ویل للمطففین!!!

:id: @jaaar_taheri

 • ۹۵/۰۹/۰۱
 • میثم بن احمدعلی

نظرات  (۳)

سلام
آخ خدا خیرتون بده
واقعا مسئله اینه که دغدشون نیست اصلا این چیزا
اگه دغدغه بود کلی کار میشد انجام داد...
و کلی حرف نگفته ی دیگر....


 • منورالفکر
 • سلام علیکم
  وقت بخیر
  زیارت قبول
  خداقوت


  برادر یا خواهر گرامی...در حسن نیت شما و ناب بودن دلسوزی و دغدغه شما هیچ شکی ندارم.که مطلب نوشته شده تان در باب مهران سوز نهانی نشان از خلوص داشت
  لیکن من جای شما بودم با کانال کشی هایی که تقریبا همه چریک فرهنگی های هم سنگری به خوبی آن را بلدن..سعی میکردم جز سطح نازلی که به چشم می آید همیشه، اطلاعاتی از عمق ماجرا جمع کنم و بعد نقش خودم را چه در نقد و چه در پیشنهاد یا حتی اعلام امادگی برای اینده به خوبی پیدا سازم..
  مثلا کوچکترین و ابتدایی ترین نکته اش همان آشپزخانه ایست از ان حرف.زدید...خب عیبی ندارد که بدانید حدفاصل بین پل زائر تا میدان اربعین یعنی 700 متری پایانه مرزی، در شانه چپ جاده..دو سوله فوق بزرگ و بسیار مجهز با حدود 500 خادم که عموما پیرغلام یا دانشجو بودن دایر بود و مثلا اینکه در دوهفته یعنی یک هفته قبل اربعین و یک هفته بعد آن..بالغ بر700 هزار پرس غذای گرم در مرز مهران بین زوار توزیع شد..برای شهرداری.سپاه.فضاسازی به چشم شما کم کار و کم حاصل این سمت و ان سمت مرز و ................. دنیایی حرف و امار میدانی هستکه مایل بودید میتوانم در اختیارتان بگذارم..لیکن یادمان نرود کار در لایه های زیرین اش همچنان مردمی بود و خواهد ماند+سال اول و تجربه نخست حضور جهت ساماندهی و خدمت رسانی به زوار در مرزهای خروجی کشور امسال رخ داد..ما باید صبور تر..زبانی لین تر و دیدی واسع تر داشته باشیم..موید باشید
  یاعلی
  پاسخ:
  سلام وعرض ادب 
  خیلی خوشحال شدم و خیلی عالی که بالاخره یک نفری پیدا شد و یک  نکته ای فرمود، البته خوب بود این اطلاعات در اختیار همگان باشد تا بدانند چه می شود 
  و ای کاش آدرسی بود که ادامه اطلاعات رو هم بگیریم 

  فقط جهت اطلاع 
  از لایه های زیرین بی اطلاع نیستیم؛ ولی خجالت آوراست این کمیته ها و ستادها و کارگروه های یکساله!!!

  لازم به ذکراست همین الان محرم ها هیئاتی هستند که در دهه هر شب بالغ بر ده هزار نفر غذا میدهند و این یعنی یک هیئت در ده روز هفتاد هزار غذا داده یعنی یک دهم اون آمار شما !!!
  یک هیئت= هفتاد هزار غذا
  یک کشور= هفتصد هزار 
  کدام بزرگتر است؟!
 • منور الفکر
 • خب من همچنان از نگاه شما به مسئله در حیرت م...
  یک کشور=هفتصد هزار!
  در عرایض من اشاره به کشور شد؟!
  و شما ثابت فرمودید همچنان بی اطلاع باب قضاوت را گشاده داشتید...
  +
  میدانید به راحتی مشود همان نذری محرم و هیئات رو هم زیرسوال برد؟!

  سبقه حرکت میلیونی در اربعین به 5سال هم نمیرسد درحالی که برای محرم و صفر و هئیت و ... چندقرن است فرهنگ و باور اجتماعی اش در بین مردم موجود است؟ با این نگاه، یقینا اوضاع خودما مردم در این قضیه افتضاح تر از آن است که به بیان بیاید...با چنین سطح و عمقی از باور و اعتقاد که پشتوانه چنیدن قرنِ ی خیرین را هم دارد می بایست در این دوماه، در کشور یک نفر گرسنه و بی غذا هم پیدا نشود..اما واقعیت چیست؟!
  بعدش ما امده اید بی غرض اما بی خبر، هرچه کاسه کوزه دارید سر اربعین.اونهم در یک مرز! اونهم مبتنی بر مشاهدات میدانی در حد بیماری رفیقتان و فلان میشکنید..
  من این سبک ورود و تحلیل را حرفه ای نمیدانم.
  فرهنگ اربعین و خدمت رسانی آن باید مردمی شود.مانند ایام دهه محرم و صفر...مانند مردم عراق که آمار شگفتی از فقط میزان پرس غذای توزیع شده شان به زوار موجود است بدون آنکه ریالی از جیب دولت شان رفته باشد.
  و شما این خرده را به مردم ات بگیر نه غیره وقتی حتی متر به متر بیابان های اطراف شهرشان را برای پارکینگ به زوار هم وطن شان میفروشند!

  زیرساخت هایی مثل سرویس و... هم که امسال محک جمعیتی و میدانی اش در سه مرز خروجی کشور زده شد، چیزی نیست که فقط به فکر من و شما برسد و پرواضح است که خارج از بروکراسی های مسموم اداری وارد سیکل اجرایی برای سالهای بعد شده است.
  تمام عرض بنده به شما دونکته بود: 1- کسب اطلاع دقیق و بعد تحلیل 2- توجه به این نکته که در سالهای نخستین این حرکت عظیم هستیم.هم فرهنگ و هم زیرساخت ها به زمان نیاز دارند.
  راستی برای خدمت نیاز به جان فشانی هم نیست..همین شما اگر در همان مهران، قید حرکت به سمت پیاده روی را میزدید و می ماندید، به خیل چندصد نفره خدام فی سبیل الله می پیوستید که در هرشرایطی هرچه توانستند در یک ماه ونیم استقرارشان در مرز انجام دادند و تجربه ها کسب کردند..براحتی میشود خود را وارد به جریان ادای تکلیف نمود و باری از زمین برداشت.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">